VÜCUT ESTETİĞİ

Gençlik aşıları, cildin yüzeyel ve derin katmanlarında oluşan deformasyonların, lekelenme, sarkma ve kırışıklıkların giderilmesinde kullanılan özellikle son yıllarda çok popüler olmuş olan medikal bir kozmetik tedavi uygulamasıdır. Bu uygulamaların temel kullanım amaçları cilt kalitesinde en önemli unsurlar olan “hyalüronik asit” ve kollojenin yerine konulması ile beraber lekelenmelerde etkili olan melanin pigmentinin düzenlenmesi amaçlanır. Tüm bebeklerin cildi parlak ve güzeldir,  neden mi? Çünkü en çok bebek cildinde bulunan “hyalüronik asit”, cilde nem, parlaklık, esneklik ve canlılık verir. Yani yaşlanma ile beraber azalan unsurları bu uygulama ile yerine koyabiliyoruz. Bu uygulamalar ile cildin yaşlanma ile kaybettiği yapı taşı ürünleri küçün iğneler ile vererek nemli, pürüzsüz ve parlak kalmasını amaçlıyoruz. Ürün aslında bir aşı olmayıp destekleyici tedavi yöntemidir, fakat, ciltte meydana getirdiği “yenilenme” ve dokularda yarattığı “geri dönüşüm” sebebiyle adeta bir aşı gibi “gençlik aşısı” olarak anılmaktadır.

Bizim klinik uygulamalarımız neler?

<p”>Kliniğimizde gençlik aşısı olarak en sık Aquashine ve Aquashine BR ürünlerini kullanıyoruz. Ürünün BR olanını özellikle lekeler ve göz altı morlukları belirgin hastalarda tercih ediyoruz. Ayrıca H-100 ve Somon DNA da uygulamasını yaptığımız ürünlerdendir.

 

Tedavide kullanılan hyalüronik asitin özelliği nedir?

Gençlik aşısı tedavisinde enjeksiyon sırasında, hayvansal olmayan saf hyalüronik asit kullanılmaktadır. Doğal olarak ciltte var olan ancak zamanla dokularda azalan hyalüronik asit’e destek amaçlı yapılan enjeksiyon sonucunda anti-oksidan görevi gören bu ürün kişinin cildine yitirdiği nem, parlaklık, esneklik ve canlılığı tekrar 

Gençlik Aşıları hangi yöntemle uygulanır?

Gençlik aşısı, tüm yüz bölgesine yapılan çok ince uçlu iğne  enjeksiyonlarıyla uygulanan oldukça konforlu toplan 5 dakika süren bir işlemdir. İşlemin konforunu yüksek Lidokain oranlı krem ile uyuşturma ile beraber algının yerini değiştiren  stimulatör ( titreşimli kalem uyarıcısı) kullanılması oldukça arttırmaktadır.

30 – 35 yaşlarındaki kişilerde cilt deformasyonu daha az olduğu için, ilk uygulamanın ardından 6 hafta arayla 2 seans uygulaması yeterli olmaktadır. Sonrasında yılda 1 kez tekrarı etkinin devam etmesi için yeterli olacaktır.
Daha ileriki yaşlarda ise 4 er ay aralıklarla 3 seans ve 8 ayda bir tekrarlanması işlemin etkiniğini çok daha kalıcı hale getirecektir.

Gençlik Aşısı Hangi bölgeler Uygulanabilir?

Alın, Kaş Ortası, Göz Çevresi, Göz altlarındaki morluklar, Ağız Çevresi, Yüz, Boyun, Dekolte, El Üzerleri en sık uygulama alanlarıdır. Ayrıca Botoks ile beraber taamamlacı bir ürün olup botoks un uygulanamadığı göz altı ve ağız kenarı gibi bölgelere de uygulanır. Biz kliniğimizde Botoks ile Gençlik aşılarını adeta bir bütünün iki yarısı gibi birbirini mükemmel tamamlayan iki ürün olarak uygulamakta ve önermekteyiz.

Gençlik aşısı yan etkileri ve riskleri var mıdır?

İğne uygulanan bölgelerde sinek ısırığı benzeri küçük çizikler nadiren oluşabilmekle bereber , bunlar 2 – 3 gün içerisinde hızlıca yok olur. Ayrıca göz altı morluğu ve boyun çizgilerine özellikle yüzeyel uygulama önerilmesi sebebiyle buralardaki papül dediğimiz ciltten kabarık küçük kabartılarda en fazla 2-3 gün sonra tamamen kaybolmaktadır.
Morarmayı engellemek için aspirin kullanımı uygulamadan 3 gün öncesinden kesilmesi önerilir.
Ürüne bağlı nadiren de olsa alerjik reaksiyonlar oluşabilmekle birlikte allerji hapları ( antihistaminiikler veya Montelokast )  ile hızlıca tedavi edilebilir.
Hyalüronik asidin erken emilimini engelleme amaçlı, uygulama sonrası sauna, hamam gibi sıcak ortamlardan uzak durulması faydalı olacaktır.
– Hamileler bu uygulama etkinliği kanıtlanmadığı için önerilmez.

</p”>
 
burun estetiği
meme estetiği
yuz estetiği
ameliyatsız uygulamalar

Randevu Alın