LET DOWN BURUN ESTETİĞİ

Aslında Let down tekniği 1970’li yıllarda tanımlanmıştır. Tanımlandığı yıllardan günümüze dek bazı merkezlerde uygulanmaya devam etmiş olsa da gerçek anlamda popülerliğini son yıllarda kazanmıştır.

Klasik burun estetiği ile let down burun estetiği arasında bazı temel farklılıklar vardır. Klasik burun estetiğinde burun sırtındaki kemerli kısım, doğrudan bu bölgeden kemik ve kıkırdak çıkarılarak düzeltilir. Kemerli görünüm gider fakat burun sırtının doğal görünümü bozulur. Klasik burun estetiği sonrası hasta burun sırtına dokunduğu zaman eline düzensizliklerin geldiğini hisseder, ameliyat öncesinde olduğu gibi pürüzsüz bir burun sırtı olmaz. Bundan dolayı gün ışığında ve flaşlı fotoğraf çekimlerinde burun sırtı ışıkları bozulur, burun daha yapay görünür.

Let down burun estetiğinde ise; kemerli kısmın düzeltilmesi doğrudan o bölgeden kıkırdak ve kemik çıkarılarak değil de, görünür alanda olmayan daha derindeki kısımların çıkarılması ile yapılır. Bu sayede burun sırtının doğallığı bozulmaz. Burun sırtı ışıkları korunur, hasta ameliyat sonrası burun sırtına dokunduğu zaman eline düzensizlikler gelmez.

Let down tekniğini uygulamak cerrahi deneyim gerektirir. Revizyon burun estetiği vakaları ve eğri burunlarda dahi uygulanabilir.

burun estetiği
meme estetiği
yuz estetiği
ameliyatsız uygulamalar

Randevu Alın