MİKRO TESTERE BURUN ESTETİĞİ

Burun estetiği operasyonunun en önemli aşaması kemik yapıların şekillendirilmesidir. Kemiğin pürüzsüz bir biçimde şekillendirilmesi bizim için çok önemli.

 Geleneksel teknikler kullanılarak yapılan burun estetiği sırasında kemik şekillendirme için törpü, keski ve çekiç gibi nispeten daha kaba ve kemiğe daha çok zarar veren aletler kullanılır. Modern burun estetiği konseptinin son yıllarda hızlı bir şekilde gelişmesiyle birlikte, kullanılan aletlerde de ciddi bir değişim ve yenilenme yaşandı. Mikro-testereler bu alandaki son yeniliklerden biri. Çekiç, törpü ve keski gibi nispeten daha kaba olan eski aletler ile kemik şekillendirme yapılırken istenmeyen alanlarda kırıklar, yüzey düzensizlikleri, kemik altı dokuların aşırı zedelenmesi ve benzeri olumsuz durumlar oluştuğu için; ameliyat sonrası aşırı kanamalar, burun kemiği üzerinde ele gelen düzensizlikler gibi durumlar ile sıkça karşılaşılır.

Modern burun estetiğinde ise aletler milimetrik boyutlarda. Mikro-testere dediğimiz bu aletlerin milimetrik uçları sayesinde kemik çok daha pürüzsüz ve yüzey düzensizliği olmadan şekillendirilir. Kemik altı yumuşak dokulara daha az miktarda hasar verildiği için ameliyat sonrası kanama ve göz altı morlukları daha az olur. Uçları milimetrik boyutta olan bu testereler sayesinde milimetrik düzeyde düzeltmeler yapabilmek mümkün olur.

burun estetiği
meme estetiği
yuz estetiği
ameliyatsız uygulamalar

Randevu Alın