MEME ESTETİĞİ

Meme dokusunu büyütücü hormon ilaçlarını hiçbir koşulda önermiyoruz. Bu ilaçlar etkili sonuç vermedikleri gibi ciddi sağlık problemlerine yol açabilmektedir.

Uygun hastalarda vücudun başka bölgelerinden alınan yağların memeye enjeksiyonu ile de meme büyütme yapılabilir. Ancak transfer edilen yağların önemli bir kısmının erimesi nedeniyle arzu edilen büyüklükte meme hacmine ulaşabilmek için 2-3 kez enjeksiyon yapılması gerekebilmektedir.

Silikon protzelerle meme büyütme ameliyatı teknikleri

Silikon protezlerle meme büyütme ameliyatlarında farklı yöntem ve teknikler mevcuttur. İmplantın yerleştireceği kesi, meme altı kıvrımın içinde yapılabileceği gibi, bazı cerrahlar, kesilerin, koltuk altından ya da meme başından yapıldığı yöntemleri de tercih edebilmektedir. Hastaların çoğunda meme altı kıvrımından yapılan kesiyi tercih etmekteyim. Hastanın meme yapısına ve cilt altı dokusunun miktarına göre protezler, meme dokusu altına ya da memenin altında bulunan kasın altına yerleştirilebilir. Kas altına yerleştirme yöntemini, daha zayıf ve küçük memesi olan kişilerde uygulanabilmektedir.

Kişiye özel silikon biçimi ve ölçüsüne nasıl karar verilir?

Silikon protezler, dış cidarı silikondan bir yaprak, içinde de jel kıvamında silikon olacak şekilde üretilmiştir. Değişik büyüklük ve formda modelleri vardır. Hastanın vücut yapısına ve meme dokusu miktarına göre yuvarlak ya da gözyaşı damlası şeklinde protezler seçilebilmektedir. Bütün estetik ameliyatlarda olduğu gibi, sonucun, ameliyat olduğu belli olmayacak şekilde doğal görünmesi çok önemlidir. Kişiye uygun doğal bir meme görünümü verecek protezin seçilmesi, ameliyatın en önemli adımıdır.
burun estetiği
meme estetiği
yuz estetiği
ameliyatsız uygulamalar

Randevu Alın

MEME BÜYÜTME

Dünyada en çok yapılan estetik ameliyatlardan biri silikon protezler ile meme büyütme ameliyatıdır. Az gelişmiş memelerin büyütülmesi için uygun yöntem meme protezi yerleştirmektir.

MEME DİKLEŞTİRME

Emzirmeler, kilo alıp vermeler ya da yaşın ilerlemesiyle birlikte bazı kadınlarda memelerin içi boşalmakta ve sarkmalar oluşmaktadır. Bu hastalarda da, silikon meme protezleri

MEME KÜÇÜLTME

Yaşlanmanın ilk görüldüğü yerlerden biri de ellerdir hatta bazen yüzdeki belirtilerden bile daha çok dikkat çekicidir. Çünkü el sırtındaki deri yüz derinizden çok daha

JİNEKOMASTİ

Erkekde meme dokusunda kadın tipinde büyüme oluşmasıdır. Erkekte meme büyümesi her zaman bir hastalık bulgusu değildir. Jinekomastinin en sık sebebi, nedeni bilinmeyen bir durum ya da şişmanlıktır.