PROFİL ESTETİĞİ

Profil estetiği yüzün yandan görünümü ile ilgilenir. Yüze yandan bakıldığı zaman en çok burun dikkat çeker; fakat yüzü bir bütün olarak değerlendirdiğimizde çene ucu, iki kaş arası bölge, alın, kaşlar, elmacık kemikleri, göz kapakları ve dudaklar da önem kazanır. Profil estetiği tüm bu sayılan bölgelerin birbiri ile uyum içerisinde olmasını amaç edinir. Kısacası yüzün yandan görünümünü daha estetik hale getirir.

Burun estetiği sonrası çok güzel bir burnunuz olsa dahi, alt çeneniz geride ise yandan bakıldığı zaman yüz uyumunuz güzel olmaz. Aynı şekilde güzel bir burnunuz olsa bile alnınız olması gerekenden daha geride ve çukur şekilde duruyorsa burnunuzun ve yüzünüzün güzelliği tam olarak ortaya çıkmaz. Burun estetiği ile eş zamanlı yapılan profil estetiğinde amaç; yüzün diğer kısımlarının eksikliklerini gidererek güzel yapılan bir burnu tam anlamıyla ortaya çıkarmaktır.

Hacim eksikliklerini gidermek için hastanın kendi yağ dokusu kullanılabileceği gibi, çene protezi ve elmacık kemiği protezi gibi hazır materyaller de tercih edilebilir.

burun estetiği
meme estetiği
yuz estetiği
ameliyatsız uygulamalar

Randevu Alın