GIDI ALINMASI

Gıdı bölgesi, birçok kişinin en çok rahatsız olduğu bölgelerden bir tanesi… Ne kadar kilo verilirse verilsin, boyun, boyun altı ve gıdı bölgesindeki yağlar istenilen şekilde yok olmuyor ve kişinin gıdısı ise olduğundan daha kilolu bir görüntü yaratıyor.

Çene altında dolgunluk, yani gıdı, her yaştaki kadın için sorundur. Erken yaşlarda gıdının belirmesinin en sık rastlanan nedeni, kilo fazlalığına bağlı yağ birikimi. Alt çene kemiğinde küçüklük, çenenin geride olması gibi kemik problemleri gıdıya yol açabilir. Ayrıca, gençlerde vücut kitle indeksi (boy/kilo oranı) normal olsa bile, çene altı bölgesinde yapısal olarak ortaya çıkan yağ birikintisi gözle görülen gıdıya yol açar.

Hastanın muayene sonucuna göre operasyon tipine karar verilir. Operasyon şeklini belirlemede en önemli faktör, hastanın yaşı ve cilt kalitesidir. Kesin yaş sınırı olmamakla birlikte, genç hastalarda, cilt sarkması çok belirgin değilse sadece liposuction ile cilt altı yağ dokusu alınarak gıdı tekrar şekillendirilebilir. Bu, klasik liposuctiondan farklıdır. Lazer enerjisi ile, yağ hücreleri daha yoğun parçalanır, eritilip yumuşayan yağ liposuction ile dışarı alınır. Lazerlipolizde yağlar eritilerek alındığı için daha düzgün ve hassas bir yağ alımı sağlanır. İkinci dalga boyu kullanılarak cilt altındaki kolajen dokusu da ısındığı için cilt sıkılaşması artar. Özellikle, gıdı problemi olan genç hastalarda lazer liposuction, ilk cerrahi tedavi seçeneği.

Sadece lazer liposuction ya da klasik liposuction uygulanan hastalarda, operasyon 1 saat kadar sürebilmektedir. Lokal anestezi ve sedasyon yeterlidir, genel anesteziye ihtiyaç duyulmaz. Ameliyat sonrası boyun bölgesinde gerginlik hissi, ağrı, morarma, ödem (şişlik) ve deri yüzeyinde uyuşukluk gibi sorunlar az da olsa olabilir. Ödem ilk 7-10 gün içinde hızla azalır. Kısa süreli baskılı pansuman gerektiren bir yöntemdir. Günlük hayata dönüşün çok daha kısa olması, yöntemin başlıca avantajıdır.

burun estetiği
meme estetiği
yuz estetiği
ameliyatsız uygulamalar

Randevu Alın