KAZ AYAĞI BOTOKS

Gülme, şaşkınlık, gözleri kısma veyahut kızgınlık gibi tepkiler ya da mimiklerin yıllar boyunca tekrar edilmesi sebiyle yüz bölgesinde dinamik içerimli çizgilenmeler meydana gelmektedir. Dinamik olduğunu söylediğimiz bu çizgilenmelerin yılların geçmesi ile birlikte kalıcı yani karakteristik hale gelmesi ve kırışıklıklara yol açması söz konusudur. Kaz ayağı kırışıklık tedavisi yöntemleri arasında en çok öne çıkanları kaz ayakları botoksu ve dolgu uygulamalarıdır. Bu yöntemlerin her birinin avantaj ve dezavantajları vardır.

Botoks, alın ve göz kenarındaki çizgileri azaltmaya, kaz ayaklarında oluşan çizgileri ortadan kaldırmaya, çatık kaş izini yok etmeye yardımcı olur. 3-7 gün içinde tam olarak oturur ve etki süresi yaklaşık 4-6 ay arasındadır.

Göz çevresindeki kırışıklıkları oluşturan çizgiler bazı mimik hareketlerinin sık tekrarlanmasından dolayı ortaya çıkar.  Kaz ayakları botoksu tedavi yönteminde bu harekete neden olan kas grubuna enjekte edilir. Ameliyatsız bir estetik uygulamadır ve ameliyatın oluşturabileceği risklerden de soyutlanmıştır. Bir iğne yardımı ile enjeksiyon yapılır ve uygulamanın hemen ardından günlük hayata dönülebilir. Kaz ayakları geniş bir bölgeye yayılmışsa, kırışıklara paralel olarak 3 noktadan kaz ayaklarına botoks uygulaması yapılır. Uygulama dozu bölgeye göre uzman doktor tarafından belirlenir. Botulinum toksini bir çeşit proteindir ve bu işlemin ardından göz çevrenizdeki kasların gevşemesini sağlar. 4-6 aylık sıklıkla işlemin tekrarlanması ile kaz ayaklarındaki kırışıklıklarınız giderilebilir.
burun estetiği
meme estetiği
yuz estetiği
ameliyatsız uygulamalar

Randevu Alın