DUDAK ESTETİĞİ

Yüz ifadesinin en önemli tamamlayıcılarından olan dudaklar tarih boyunca çekiciliğin ve güzelliğin sembolü olmuştur. Dolgun, kırışıksız ve genç görünümlü dudaklara sahip olmak için bir takım estetik operasyonlar yapılabilmektedir. Bazı kişilerde yapısal olarak bir incelik mevcutken, bazen de yaşın ilerlemesi, menapoza girme gibi nedenlerle dudaklarda incelme söz konusu olabilmektedir. Bu problem basit cerrahi müdahalelerle veya ameliyatsız yöntemlerle düzeltilebilmektedir.

Dudak kıvrımlarının şeklinin estetik olarak beğenildiği, fakat hacminin yetersiz bulunduğu durumlarda, günümüzde en sık kullanılan ve dolayısıyla en bilineni geçici dolgu maddelerinin enjeksiyonudur. Uzun vadeli sonuçlar için basit cerrahi girişimler önermek daha doğru olur.

Dudak inceltme işlemi ise aşırı kalın dudakların küçültülmesi işlemidir. Kalın olan dudağın mukozasından (kırmızı renkli kısım) elips şeklindeki bir parçanın, altındaki yağ dokularıyla birlikte çıkartılıp uygun bir teknikle dikilmesi işlemidir. Bu işlemler lokal anestezi altında kolaylıkla gerçekleştirilebilen uygulamalardır. Şişlikler genellikle 7–10 gün içerisinde kaybolmaktadır.

burun estetiği
meme estetiği
yuz estetiği
ameliyatsız uygulamalar

Randevu Alın