KEPÇE KULAK

Belirgin kulak deformitesi olarak da adlandırılan kepçe kulak, genellikle kişinin sosyal hayatını olumsuz yönde etkilemektedir. Bir sağlık sorununa yol açmayan kepçe kulak deformitesi çoğunlukla estetik kaygılar nedeniyle tedavi edilir. 

AMELİYAT ÖNCESİ

Ameliyat öncesi muayenede kulak kıvrımlarının durumu, kulak çanağının derinliği, kulak memesinin pozisyonu ve kıkırdakların direnci hekim tarafından elle muayene edilerek değerlendirilir. Önden ve arkadan çekilen detaylı fotoğraflarla problemler tam olarak ortaya konur ve hasta beklentileri gözden geçirilir.

AMELİYAT SÜRECİ

Operasyon genel anestezi altında yapılır. Ortalama bir saat kadar sürmektedir. Kliniğimizde nüks oranlarını en aza indirmek için kıkırdak çıkarma ve kalıcı dikiş teknikleri kombine olarak kullanılmaktadır. Bu sayede kulak çanağı derinliği azaltılıp kulak iskeleti bütünüyle kafa iskeletine yaklaştırılmaktadır. Gerekli görülürse aynı operasyon içinde kulak memesine geriye doğru pozisyon verilir. Tüm bu işlemler sonucunda temel amacımız kulak kıvrımlarına doğal görünümlerini kazandırmak ve kulağı geriye doğru pozisyonlandırmaktır. Ameliyat kesisi kulağın arka tarafına gizlenir ve dışarıdan bakıldığı zaman görünmez. Ameliyat bitiminde kulak çevresine özel bir bandaj uygulanır.

AMELİYAT SONRASI

Ameliyat sonrası bir gece hastane yatışı yeterlidir. Dikişler kendiliğinden erir özelliktedir, dikiş alınması gerekmez. Uygulanan bandajın ilk 10 gün 24 saat boyunca, takip eden 10 gün ise sadece geceleri takılması gerekir. Hastalar ameliyat sonrası 2. Günden itibaren bandajları takılı halde sosyal hayatlarına dönebilirler. Sportif faaliyetlere başlamak için dört hafta beklenmelidir.

burun estetiği
meme estetiği
yuz estetiği
ameliyatsız uygulamalar

Randevu Alın