HAKKIMDA

OP. DR. UĞUR ŞAHİN

2003 yılında dereceyle girdiği İstanbul Tıp Fakültesi’nden 2009 yılında dereceyle mezun oldu. Tıpta Uzmanlık Sınavında elde ettiği başarı ile 2010 yılında Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Plastik Cerrahi Anabilim Dalı’nda ihtisas eğitimi görmeye hak kazandı. Plastik Cerrahi camiasında tanınmış isimlerle çalıştı. Uzmanlık eğitimi boyunca Estetik Cerrahi, Mikrocerrahi, Yara ve Yanık Bakımı, Maksillofasyal Cerrahi, El cerrahisi, Kanser Cerrahisi, Meme Cerrahisi alanlarında çok sayıda operasyona katılma imkanı bularak bu alanlarda kendini geliştirdi.

Kurs Katılımları:

Uzmanlık tezini “Deneysel Venöz Yetersizlik Oluşturulan Flep Modelinde Vakum Yardımlı Kapama’nın Venöz Mikrodolaşım ve Neoanjiogenez Üzerine Etkilerinin Araştırılması” üzerine yapmıştır.
 

Çalıştığı kurumlar;

Burun estetiği, meme estetiği ve yüz estetiği ile özel olarak ilgilenmektedir.

Burun estetiği alanında güncel yaklaşımları ve modern teknikleri uygular. Ameliyatlarını Kapalı teknikle yapmaktadır. Burun sırtı koruyucu tekniklerden Cottle ve Let down prosedürlerini aktif olarak kullanmaktadır.

Hobileri arasında binicilik ve mikro-heykeltraşlık (micro sculptor) bulunmaktadır.

**Estetik cerrahi alanında Prof.Dr. AKIN YÜCEL ile, Maksillofasyal Cerrahi alanında Prof.Dr. ZEKİ GÜZEL ile, Mikrocerrahi ve El Cerrahisi alanında Prof.Dr. ARİF TÜRKMEN ile, yara ve yanık bakımı alanında Prof.Dr.MUZAFFER ALTINDAŞ ile, Doğumsal Anomaliler alanında Prof.Dr. YAĞMUR AYDIN ile, Meme Cerrahisi ve Rekonstrüktif Mikrocerrahi alanında Doç. Dr. HAKAN ARSLAN ile çalıştı.

Ulusal ve Uluslararası Kongrelerde Sunulan Bildiri Ve Posterler

Yayınlar

burun estetiği
meme estetiği
yuz estetiği
ameliyatsız uygulamalar

Randevu Alın