YANAK ESTETİĞİ (BİŞEKTOMİ)

Günümüzde popüler kültürdeki ünlüler gibi, çok daha zarif ve asil yüz hatlarına sahip olmak bişektomi estetiği yani yanaktan yağ alma ameliyatı ile mümkün.

Yanak bölgesinde yerleşik yağ dokusunun ağız içerisinden yapılan kesiyle alınarak çıkartılması ameliyatı (bişektomi) ile yanakta daha çökük bir görüntü elde edilebilmektedir. Fakat yaşın ilerlemesi ile birlikte yüzdeki yağ dokusu kendiliğinden azalacağı için doğru endikasyonla yapılmadığında fazlaca bir çöküklük ve yaşlanmış bir görüntü meydana gelebilmektedir.

Bişektomi operasyonu ile yuvarlak, geniş yanaklar inceltilerek yüze daha keskin hatlar kazandırılır. Böylece kişinin yüz estetiğinde bütünüyle bir farklılığa kavuşması sağlanmış olur.

Ameliyatın bayanlarda da, erkeklerde de olumlu etkileri olabilmekte. Erkeklerde yanakların pofudukluğunun giderilmesine, kişinin daha zayıf, daha fit ve daha sağlıklı görünmesine yardımcı oluyor. Bayanlarda ise yanakların düz, ya da hafifçe çökük olması çok daha büyük etki yapıyor. Yanak yağları alınınca bayan hastaların daha yetişkin, kendi tabirleri ile “daha seksi bir görünüm” kazanmasına yardımcı oluyor.

Bu ameliyatın toplam süresi 10-20 dakika arasında değişir. Ameliyatın bu kadar kısa sürmesinin sebebi, Bichat yağ yastıkçığına yanağın iç kısmından kolayca erişebilmektir. Yağ yastıkçığının alınması ve yanağın iç kısmına 2-3 dikiş atılması toplam 5-6 dakika sürmektedir. Yanaklarda kanama ve morluk olmaz. Ameliyatın sonunda yanaklara yapılan bandaj, alınan yağın yerine ödem oturmasını önlemek için uygulanır. Bandajın 2 gün tutulması gerekmektedir. Bu ameliyatı geçiren bayan hastaların yakın çevresi hastanın zayıfladığını, yüz gerdirdiğini veya elmacık kemiklerine dolgu yaptırdığını düşünebilir. Aslında yapılan sadece 20 dakikalık bir ameliyattır.

burun estetiği
meme estetiği
yuz estetiği
ameliyatsız uygulamalar

Randevu Alın