ALT GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ

Göz çevresindeki yaşlanmaya bağlı olarak yıllar içinde alt göz kapağı derisinde derin kırışıklıklar oluşur, artan deri fazlalığı sarkmaya neden olur ve fıtıklaşan yağ torbaları dışarıdan görünür hale gelir. Bu durum alt göz kapağı-yanak geçişinin bozulmasına neden olup hastayı estetik olarak rahatsız edecek bir görüntü ortaya çıkarır.  Birçok hastada alt göz kapağı problemlerinin çözümü; deri fazlasını cerrahi olarak çıkarmak ve fıtıklaşan yağ torbalarını orijinal yerlerine taşımaktır. Eski yıllarda uygulanan tekniklerde fıtıklaşan yağ torbaları çıkarılıp atılırken, günümüzde bu uygulama tercih edilmemektedir.  Fıtıklaşmış yağ torbalarının atılması bölgede hacim eksikliği oluşturup, gözlerin çukurda kalmış gibi görünmesine neden olur. Bu da göz çevresinin daha yaşlı görünmesine sebep olmaktadır.

AMELİYAT ÖNCESİ

Ameliyat öncesi muayenede deri fazlalığınızın durumu ve yağ torbalarının fıtıklaşma derecesi değerlendirilir. Alt göz kapağı yanak geçişinizin uyumlu hale getirilebilmesi için orta yüz bölgenizin muayenesi de önemlidir.

AMELİYAT SÜRECİ

Operasyon genel anestezi altında yapılır. Ortalama 1-1,5 saat kadar sürmektedir. Ameliyat kesisine ait izler kirpik diplerine saklanır. Operasyon sırasında deri fazlalığı çıkarılır, alt kapak duvarı sıkılaştırılır ve fıtıklaşan yağ dokular orijinal yerlerine dikilir. Operasyon sonunda özel bir bantlama tekniği kullanılır.

AMELİYAT SONRASI

Hekiminiz tarafından önerilen göz kremi ve damlalarını belirtilen süre boyunca kullanmanız gerekmektedir. Taburculuğu takip eden 5. ile 7. Günler arasında dikişlerin alınması için klinik kontrolüne çağırılırsınız.

AMELİYAT SONRASI OLUŞABİLECEK KOMPLİKASYONLAR

Bazı hastalarda alt göz kapağı estetiği sonrası göz kapağında çekilme(retraksiyon) görülebilir. Retraksiyon oluşan durumda hastanın yeniden ameliyat edilmesi gerekir.

burun estetiği
meme estetiği
yuz estetiği
ameliyatsız uygulamalar

Randevu Alın