ÜST GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ

Yıllar içinde göz çevresi dokuların gevşemesi ile birlikte kaş ve beraberinde üst göz kapağı derisinde sarkma yaşanabilir.

Göz kapağı derisinde oluşan bu fazlalık kirpiklerin üzerine doğru olduğu takdirde estetik olarak kötü görünmesinin yanında, göz kapaklarında ağırlaşmaya da sebep olur. Bazı hastalarda ileri düzeyde olan bu sarkma görme alanının daralmasına neden olur. Fonksiyonel olarak da probleme neden olan bu durumun tedavisi cerrahi tedavi ile deri fazlalığının alınmasıdır.

AMELİYAT ÖNCESİ

Ameliyat öncesi muayenede deri fazlalığının miktarı tespit edilir. Muayenede kaşın durumu muhakkak değerlendirilmelidir. Göz kapağı sarkması olan hastalarda bir çok durumda kaş düşmesi de bulunur. Kaş düşüklüğü bulunan bir hastaya yalnızca üst göz kapağı estetiği yapılması yeterli bir fayda sağlamayacaktır. Kaş düşüklüğü bulunan hastalarda göz çevresinde beklenen rahatlamayı görebilmek için üst göz kapağı estetiği ile birlikte kaş asma da yapılması gerekir. Bu karar ameliyat öncesi muayenede hekim tarafından verilir.

AMELİYAT SÜRECİ

Hastanın ağrı duyarlılığına bağlı olarak operasyon genel ya da lokal anestezi altında yapılır. Operasyon ortalama 45 dakika sürmektedir. Kaş asma eklenirse operasyon süresi uzayacaktır.  Operasyon sırasında üst göz kapağı bölgesindeki deri fazlalığı çıkarılır. Kas arkasındaki duvara sıkılaştırma işlemi yapılır. Ameliyat izi göz kapağı kıvrımı içerisine saklanır. Operasyon bitiminde kesi bölgesinin üstü özel bir bant ile kapatılır.

AMELİYAT SONRASI

Operasyondan 5 gün sonra hasta klinik kontrolüne çağırılır. Bantlar hekim tarafından açılır ve dikişler alınır. Üst göz kapağı estetiğinde düğümsüz dikiş tekniğini kullandığımız için dikişlerin alınması ağrısız ve konforludur. Dikişler alındığı günden itibaren makyaj uygulaması yapılabilir.

Operasyon sonrası erken dönemde kızarık bir çizgi şeklinde görünen izler, haftalar içinde solar ve belirginliği azalır. Üst göz kapağı estetiği hasta memnuniyetinin yüksek olduğu operasyonlardandır

burun estetiği
meme estetiği
yuz estetiği
ameliyatsız uygulamalar

Randevu Alın