ALIN BOTOKSU

Botoks ile kırışıklık ve deride ki çizgiler geçici süre yok edilir. Botoks tedavisinin etki süresi 4-6 ay civarındadır. Etki süresi kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Bu süreyi yaş ve uygulanan bölgenin durumu etkilemektedir. Hamile veya emziren bayanlar dışında hemen hemen herkes botoks işlemi yaptırabilir. Oldukça kısa süren botoks işlemi, kazayağı, alın, boyun, kızgınlık çizgisi, kaş kaldırmak için, terlemeyi önlemek için kullanılabilir.

Alında kaşların hemen altından başlayıp, enseye kadar uzanan A4 şeklinde ince geniş bir kas vardır. Bu kas, alın hareketlerinin yukarıya doğru olan kısmından sorumludur ve kasıldığında saçlı deri hariç sadece alın bölgesinde yere paralel yatay çizgilenmelere neden olur.

Uygulama süresi 10-15 dakikadır. İşlem sonrası acı ve sızı hissedilmez. Hastalar uygulama sonrası hemen normal sosyal hayatına dönebilir. Botoksun uygulandığı gün spora, kuaföre veya saunaya gidilmemesi önerilir. Ayrıca 3 gün havuza gidilmemelidir. Aynı gün uyku pozisyonuna dikkat edilmeli yüz üstü yatılmaması gerekmektedir. Botoksun tam etkisi 5 ile 7 gün arasında tamamen görülür.
burun estetiği
meme estetiği
yuz estetiği
ameliyatsız uygulamalar

Randevu Alın