YÜZ İNCELTME BOTOKSU

Botoks yüzdeki yaşlanma belirtilerini gidermek ya da oluşmadan önlemek, genç görünümü korumak için ya da geciktirmek için uygulanan bir tedavi yöntemidir. Ciltte zamanla oluşan mimik ve yaşlanma belirtileri estetik cerrahinin sunduğu ameliyatsız tedavi seçenekleri ile giderilebilmektedir.

Zaman geçtikçe cilt dokusundaki kolajen, elastin ve hyalüronik asit miktarı azalmaya başlar. Yüzün belirli bölgelerinde kırışıklık ve hacim kaybı oluşur. Tüm bunların sonucunda ciltte kırışıklık ve elastikiyet kaybına bağlı olarak ise sarkma meydana gelir. Ayrıca aşırı kilo alış/verişi, bazı medikal rahatsızlıklardan kaynaklı tıbbi etkenler de ciltte deformasyonlara neden olabilir.

Yaşlanma ile birlikte yüzde oluşan kırışıklıklar, ameliyatsız yöntem olan, sadece birkaç dakika süren botoks enjeksiyonu ile kısa süre içinde tedavi edilebilir. Botoks enjeksiyonu güvenilirliği tıbbi araştırmalar ile ortaya koyulan, sadece estetik cerrahide değil, birçok tıp dalında da tedavi amacı ile kullanılan bir prosedürdür. Botulinum toksin, clostridium botulinum bakterisinden elde edilen proteinin ayrıştırılması ile elde edilmektedir. Elde edilen nörotoksin ince uçlu iğneler ile yüzdeki kaslara enjekte edilerek uygulanır. Botulinum toksinin ana maddesi toz halindedir, uygulama esnasında kırışıklık seviyesine ve kullanılacak alanın sayısına göre serum fizyolojik yöntemi ile aşı haline getirilerek kullanılır. Hazırlanan botoks aşısı ince uçlu enjeksiyon yardımı ile kırışıklığa neden olan yüz kaslarına enjekte edilir. Böylece kasların hareket etmesini sağlayan sinir iletim sistemindeki asetilkolin salınımı engellenir. Bu sayede yüzde oluşan kırışıklıklar tedavi edilir, ayrıca ciltte kırışık oluşmasını engellemek için de önlem alınır.

Aşırı mimik kullanan, cildinde kırışık oluşmaya başlayan, genel sağlığı yerinde olan ve hamile olmayan herkes botoks estetiği tedavisinden faydalanmaktadır. Botoks enjeksiyonu kas dokusunun gevşemesini sağlayarak aşırı mimik kullanımını geçici olarak kısıtlar. Çok daha genç ve güzel bir görünüme kavuşmak ya da gençliğini ve güzelliğini çok daha uzun yıllar korumak isteyen herkes bu tedaviden rahatlıkla faydalanabilir.

burun estetiği
meme estetiği
yuz estetiği
ameliyatsız uygulamalar

Randevu Alın