SIX PACK (KARIN KASI ESTETİĞİ)

Karın kası estetiği, bir başka değişle six pack estetiği ya da baklava karın estetiği, karın bölgesine kas görüntüsü veren ve belirgin bir kontür oluşturan etkili bir operasyondur. Karın bölgesi üzerindeki yağların kasları kapatmasından ve bu yağların tabaka halinde bulunmasından dolayı, karın kaslarını ortaya çıkarmak zordur. Spor egzersizleriyle bu yağların ortadan kaldırılarak kasların görünür hale getirilmesi ciddi bir efor ve zaman gerektirir. Sonrasında görüntünün korunması da ekstra çaba anlamına gelmektedir. Karın kası estetiği sayesinde bu süreç daha zahmetsiz ve hızlı olmaktadır.

Karın kası estetiği, insanların spor egzersizleriyle uzun sürede oluşturduğu kaslı karın görüntüsünü daha hızlı oluşturmaya ve daha net ortaya çıkarmaya yardımcı olan bir estetik operasyondur.

Vaser liposuction yöntemi sayesinde karın bölgesindeki yağların alınması ve kalan yağın kasları ortaya çıkaracak şekilde düzenlenmesi sağlanır.

Genelde spor yapmasına rağmen istediği vücut şeklini elde edemeyen kişiler bu yöntemle daha fit bir görünüme sahip olabilirler. Karın kası isteyen, uygun vücut yapısındaki kişilere rahatlıkla uygulanabilen bu yöntem sayesinde sosyal yaşamlarında daha başarılı ve özgüvenli olmalarına yardımcı olunur.

Bazı bireyler ise spor ile harcayacakları eforun farkında olan ve bunu daha spora başlamadan yaptırdıkları müdahale ile azaltıp, arzu ettikleri görünüşe kısa yoldan kavuşmak isteyenlerdir.

Karın kası estetiğinin yapılması için kullanılan teknik vaser liposuction adı verilen ve temelde klasik liposuction uygulamasının ultrason enerjisi ile güçlendirilmesi esasına dayanan bir prosedürdür. Karın bölgesinin şekillendirilmesi için yağ enjeksiyonları da bu teknikle kombine edilebilir. Bu teknikte kullanılan kanüller hem yağ almak hem de yağı şekilledirmek amacıyla kullanılır.

Operasyona başlamadan önce karın bölgesinde bulunan kas yapıları belirlenir ve işaretlenir. Bu işaretlere göre yağ dokuları şekillendirilir veya bölgeden tahliye edilir. Operasyon genel anestezi altında uygulanır. Operasyon sırasında hastanın ağrı ya da acı hissetmesi söz konusu değildir.

Operasyonun öncesinde, operasyonu yapacak uzman cerrah tarafından hastaya verilen tüm tavsiyelere uyulmalıdır. Eğer varsa kan sulandırıcı ilaçlar kullanılmamalıdır.

Operasyondan sonra ertesi gün hasta taburcu edilir. Kanül giriş yerleri küçük boyutlarda olsa bile hasta hijyene dikkat etmelidir.

Operasyon sonrası doktorunuzun önerdiği süre boyunca korse kullanımı gerekecektir. Hastanın korse kullanırken vücudunu zorlayıcı etkinliklerden kaçınması gerekmektedir.

Sigara ve alkol gibi iyileşme süresini olumsuz etkileyecek alışkanlıklar en azından operasyonu takip eden üç haftalık süreçte kullanılmamalıdır.

Hasta, iyileşme sürecinin kısalması ve sonuçların daha başarılı olması için ağır spor egzersizlerinden uzak durmalı ve hatta mümkünse bir ay hafif spor egzersizlerinin ötesine geçmemelidir.

Karın kası estetiği yapılırken uygulanan vaser liposuction tekniği sayesinde hastanın iyileşme süresi kısalırken; konforu artmaktadır. Hastanın sonuçlara ulaşırken atlatacağı aşamaların sıralanması hasta psikolojisinin stabil olması açısından da önemlidir.

burun estetiği
meme estetiği
yuz estetiği
ameliyatsız uygulamalar

Randevu Alın