POPO ESTETİĞİ

Güzellik ve estetik tanımı herkese gör değişir. Popo estetiğinin de algısı farklıdır. Poponun vücut ve kalçalar ile orantılı büyüklükte olması, yandan bakıldığında yeterli düzeyde belirgin olması ve pürüzsüz yuvarlak görünümde olması dikkat edilmesi gereken en önemli faktörlerdir. Kişinin ihtiyacına göre farklı teknikler kullanılarak popo şekillendirilir.

Yağ enjeksiyonu ile popo estetiği

Brazilian Butt Lift işleminde, liposuction yöntemiyle karın, basen, bel ve sırt bölgesinden alınan yağ hücreleri bir takım işlemlerden geçirilerek saflaştırılır ve popo bölgesindeki ihtiyaca göre değişik derinlikteki katmanlara mikro damlalar halinde enjekte edilir. Bu yeni bölgede beslenme ve yaşama imkanı bulan bu yağ hücreleri, alındıkları bölgedeki gibi davranarak popo bölgesindeki yağ miktarını ve hacmini arttırmaya yardımcı olur. Popo estetik ameliyatlarında, bel bölgesinden yağ alma işlemiyle de popo şeklinin belirginleştirilmesi sağlanabilir. Kişi buna bağlı ideal oranlarda bir vücut görünümüne kavuşmuş olur.

Yağ enjeksiyonu yöntemiyle popo estetiğinin, yağ alınan vücut bölgelerinde incelme meydana getirmesi, özellikle bel ve karın bölgesinde istenmeyen fazla yağ birikimlerinden kurtulma imkanı sağlaması en belirgin avantajlarındandır. Ayrıca vücut siluetinin düzelmesine, özellikle bel ve kalça bölgesindeki geçişi düzeltmeye yardımcı olan bu yöntemin bir diğer avantajı ise, popo bölgesine enjekte edilen yağın, kişinin kendi dokusu sebebiyle uzun süreli ve güvenli olmasıdır. Cerrahi kesinin kullanılmadığı bu yöntemde birkaç milimetrelik girişlerden enjeksiyon kanülleri yardımıyla yapılması başka bir avantajıdır.

Silikon implantlarla yapılan popo estetiği

Kalça büyütme ameliyatlarında sıklıkla tercih edilen silikon implantlar daha kalıcı olabilmektedir. Meme büyütme işlemlerinde kullanılan silikonlara benzeyen popo estetik ameliyatları için kullanılan silikon implantlar biçim olarak büyük farklılıklar göstermektedir. Popo bölgesi için uygun şeklin elde edilmesine olanak sağlayacak şekilde dizayn edilmişlerdir.

Popo silikon implantları, kas zarı altına, kas altına ve kas içine olmak üzere popo bölgesine üç şekilde yerleştirilebilmektedir. Her yöntemin kendine göre avantajları vardır. Bu yöntemde silikon implantlar büyük kalça kasının tam içinde oluşturulan bir cebe yerleştirilir. Kas içine yerleştirilen silikon protezlerle yapılan popo estetiğinde silikon protezlerin her iki tarafının büyük kalça kası tarafından kaplanmasının büyük avantaj sağladığını söyleyebiliriz. Böylece hem silikonun dokunulduğunda hissedilmesinin önüne geçilmiş olur, hem de silikonun kalça bölgesinde bulunan derin yapılara baskı yaparak ağrı yapmasına engel olunur. Ameliyat sonrası hastalar uygun pozisyonda yatabilir, ayakta kalabilir veya yürüyebilir. Popo estetiği ameliyat sonrası iyileşme süreci bir hafta kadardır. Ancak hastaların 1 hafta süreyle popo üstüne uzun süreli oturmaktan kaçınmaları önerilir.

Dolgu uygulaması ile popo büyütme

Gün geçtikçe gelişen teknoloji sayesinde birçok estetik operasyonlar daha konforlu ve hızlı yapılabilmektedir. Vücudun her bölgesi için farklı volümlerde dolgu malzemeleri ile güzelleşmek mümkündür. Popo bölgesinin de yuvarlaklaştırılması ve şekillendirilmesi için bu dolgulardan faydalanılmaktadır. Yağ enjeksiyonu ve dolgu kombinasyonu ile popoyu yanlara veya arkaya doğru büyüterek istenilen şekli vermek mümkün olabilmektedir. Memeler de istenen dolgunluktaysa oldukça kıvrımlı bir vücuda sahip olunabiliyor.