KOL GERME

Kol sarkmalarındaki problemler kişiden kişiye değişir. Bazen derinin yapısı bozulmuş ve bölgesel yağlanma artmış olabilir, bazen de hızlı kilo vermeye bağlı ciltte sarkmalar söz konusu olabilir. Kol germe ameliyatları sıklıkla yapılan önemli estetik müdahalelerdendir.

Aşırı kilo alıp vermeye bağlı, örneğin 100 kilonun üzerinde olan birisinin, sonradan rejime girerek yaklaşık 20-25 civarında kilo vermesinden dolayı sarkmalar meydana gelebilir. Bu durumlarda sadece kol bölgelerinde değil, vücudun birçok bölgesinde de sarkmalar meydana gelebilir. Kol germe ameliyatlarına da bu gibi nedenlerden dolayı ihtiyaç duyulmaktadır. Kollar öncelikle liposuction ile inceltme sonrası deri çıkartma işlemi ile tamamlanır.

Kol germe ameliyatları yağ alma ve deri fazlalığı çıkartma gibi iki farklı teknikle yapılabilir. Bazı durumlarda ise, ikisi aynı anda yapılabilir. Ameliyat dirsekten koltuk altına kadar olan bölge için yapılır ve bölgedeki kol sarkmaları düzeltilir.

Kişideki sarkma derecesi fazla değilse koltuk altından yapılan küçük bir keşiden girilerek, içeriden kolu gererek yapılabilir. Böylelikle ameliyat izi hiç belli olmayacak şekilde olacaktır.

Ortalama 2 saat kadar süren ameliyat genel anestezi altında yapılır. Ameliyat sonrasında 3 hafta süre ile kol korsesi takılması gerekmektedir. Bu süre zarfında kolda oluşan ödem ve morluklarda yavaş yavaş geçmiş olacaktır.

burun estetiği
meme estetiği
yuz estetiği
ameliyatsız uygulamalar

Randevu Alın