BURUN ESTETİĞİNDE YENİ DÖNEM: LET DOWN TEKNİĞİ

Günümüzde en çok tercih edilen estetik ameliyatların başında gelen burun estetiğini ve yeni nesil let down tekniği…

Burundaki şekil bozukluğu ve nefes problemini düzeltmek amacıyla yapılan cerrahi işlemler bütününe burun estetiği diyebiliriz. Tüm dünyada en sık yapılan cerrahi estetik girişimlerdendir. İstanbul tüm dünyada burun estetiği konusunda en çok tercih edilen merkezlerden biri olma yolunda hızla ilerlemektedir. Burun yüz güzelliğini ve ifadesini en fazla etkileyen organdır. Bu yüzden burun estetiği operasyonu ciddi bir planlama, titiz ve dokulara saygılı bir cerrahi teknik, operasyon sonrası sıkı takip ve uygun dökümantasyon gerektirir.

Klasik burun estetiği ile let down burun estetiği arasında bazı temel farklılıklar vardır.

Klasik burun estetiğinde burun sırtındaki kemerli kısım, doğrudan bu bölgeden kemik ve kıkırdak çıkarılarak düzeltilir. Kemerli görünüm gider fakat burun sırtının doğal görünümü bozulur. Klasik burun estetiği sonrası hasta burun sırtına dokunduğu zaman eline düzensizliklerin geldiğini hisseder, ameliyat öncesinde olduğu gibi pürüzsüz bir burun sırtı olmaz. Bundan dolayı gün ışığında ve flaşlı fotoğraf çekimlerinde burun sırtı ışıkları bozulur, burun daha yapay görünür.

Let down burun estetiğinde ise; kemerli kısmın düzeltilmesi doğrudan o bölgeden kıkırdak ve kemik çıkarılarak değil de, görünür alanda olmayan daha derindeki kısımların çıkarılması ile yapılır. Bu sayede burun sırtının doğallığı bozulmaz. Burun sırtı ışıkları korunur, hasta ameliyat sonrası burun sırtına dokunduğu zaman eline düzensizlikler gelmez. Let down tekniğini uygulamak cerrahi deneyim gerektirir. Revizyon burun estetiği vakaları ve eğri burunlarda dahi uygulanabilir.

Kapalı teknik rinoplasti ve let down tekniğinin birleştirilmesi iyileşmeyi hızlandırır, doğallığı korur.

Kapalı teknik rinoplasti sırasında uygulanan Let Down sayesinde burnun yumuşak dokuları asgari düzeyde zarar görür. Buna bağlı olarak operasyon sonrası iyileşme belirgin şekilde hızlanır. Operasyon kapalı teknik ile yapıldığı ve yumuşak doku sistemi korunduğu için donuk, sert ve hareketsiz burun ucu oluşma riski azalır.

Let down tekniği sayesinde burun sırtı bozulmaz, hastaların burunları daha doğal görünür.

Operasyon sonrası süreç nasıl ilerliyor?

Genel anestezi altında yapılan ve yaklaşık 2-2,5 saat süren ameliyat sonrası ağrı olmazken, hasta 1 gece hastanede kalıp ertesi gün evine dönebilir. Yeni nesil yöntemlerle iyileşme belirgin şekilde hızlandığı için operasyon sonrası süreç çok daha kolay, konforlu ve sağlıklı gerçekleşiyor.

 
burun estetiği
meme estetiği
yuz estetiği
ameliyatsız uygulamalar

Randevu Alın