Emzirmeler, kilo alıp vermeler ya da yaşın ilerlemesiyle birlikte bazı kadınlarda memelerin içi boşalmakta ve sarkmalar oluşmaktadır. Bu hastalarda da, silikon meme protezleri ile memelerde dolgunluk oluşturarak çok yüz güldürücü sonuçlar elde edilmektedir. Ancak sarkma ciddi boyutta ise protez kullanılmasının yanısıra meme dikleştirme işlemleri de aynı seansta gerekebilmektedir.

Birçok kadın için pitotik veya sarkık göğüsler endişe kaynağıdır. Göğüsler genellikle zamanla estetiğini, sıkılığını ve dinamik şeklini kaybeder. Yaşlanma, yer çekimi, kilo kaybı, ağır bir diyet programı, hamilelik ve emzirme tüm sarkık göğüslerin gelişimine katkıda bulunuyor.

Genellikle kendi meme büyüklüğünden memnun fakat sarkık göğüslere sahip olan hastalara, daha estetik, sarkıklığı giderilmiş ve sıkılaştırılmış göğüsler için bir meme dikleştirme operasyonu yapılabilir. Bazı hastaların zaman içinde meme hacminde önemli miktarda kayıp olduğunda mutsuz olabilir. Bu gibi durumlarda meme protezi yerleştirerek memenin boyutu artırıldığı gibi şekil ve konumu da geliştirilmiş olunur.

Sarkık göğüsler meme dikleştirme operasyonu için iyi bir adaydır. Bazen meme başı da zamanla büyümeye başlar, meme dikleştirme ile orantılı meme başı görünümü ile estetik ve yükselmiş bir meme profili sağlanır.

Meme Sarkıklığının Sınıflandırılması:

1.Evre; Meme başı meme altı oluk hizasında, 2.Evre; Meme başı meme altı oluğunun altında, 3.Evre; Meme başı meme dokusunun en alt sınırında ve aşağı bakar konumundadır.

Göğüslerinizin daha dolgun görünmesini istiyorsanız, meme dikleştirme ve büyütme operasyonunu düşünebilirsiniz. Daha küçük göğüsler istiyorsanız, meme dikleştirme ve küçültme operasyonunu birleştirerek düşünebilirsiniz.

© 2019 Op. Dr. Uğur ŞAHİN – Design By: